Leírás
Sós Tibor: Döbbenetes visszaemlékezés
Megtisztelő számomra, ha valaki több évtizedes hallgatás után úgy dönt, hogy megosztja velem ufókkal kapcsolatos élményeit. Elolvasva a kapott levelet arra jutottam, hogy a szakmai szempontokat figyelembe véve ezt a „vallomást” az Ufómagazin olvasóival is meg kell osztani. Bízom abban, hogy motiválja majd az ufós élményt átélt személyeket, és még sok hasonló történet lát napvilágot.
További részletek az Ufómagazinban…
Tóth László: Miről regélnek a szemtanúk?
Bármerre járok az országban, ha kiderül rólam, hogy ufókutatással foglalkozom, azonnal megkeresnek a szemtanúk, hogy elmondhassák nekem nem mindennapi kalandjukat. A magyar ufóészlelő szemtanúkat két csoportba lehet osztani. Az elsőbe sorolhatók, akik csak tisztes távolságból látták az idegeneket vagy űrhajóikat. A második csoport tagjai pedig közvetlen kontaktusba léptek velük.
További részletek az Ufómagazinban…
Nemere István: Mi az igazság az 5G körül?
Manapság nagy a hírverés az információtechnológia legújabb eleme körül. Bár tudható volt, hogy eljön az 5G korszaka is, ahogyan az 1G, a 2G, a 3G és a 4G is elérkezett. Amiképpen az új dolgok esetében gyakran megtörténik, itt is két nézet csap össze: a híveké és az ellenzőké.
További részletek az Ufómagazinban…
Kisfaludy György: A fény
Már régebben is feszegettem ezt a dolgot, de a felfedezés annyira hihetetlen, hogy vissza kell térni rá. Az anyag – úgy, ahogy gondoljuk – jól becsapott minket! A mai tankönyvek – lényegében kivétel nélkül – azt tanítják, hogy az anyag és a fény is kettős természetű. Vagyis hullám is meg részecske is egyszerre.
További részletek az Ufómagazinban…
Falvai Róbert: Az atomfizikus és a jégverem-házak
Manapság már kevés szó esik erről a 30-40 évvel ezelőtt született ötletről, melyről a világ nagyobb részén még csak nem is hallottak. A történetből kiviláglik, miért nem helyes, ha valaki hagyja magát elragadni a világtrendtől, azt kiszolgálja, sok energiát és időt áldoz rá az életéből – hogy aztán a végén sikerről szó se essék. Újabb bizonyíték arra, hogy a technológia olykor bizonyos ideológiai hatások, hamis iránymutatások alatt fejlődik, vagy mellékvágányokra téved.
További részletek az Ufómagazinban…
Knoll Gyula: B–47-es bombázó ufótalálkozása
Az Egyesült Államokban 1947. július 17-én speciális fedélzeti radartechnikát telepítettek kísérlet céljából. A kísérlet fő célja az volt, hogy ellenőrizzék a földi radarok működését, aktivitását, hatósugarát térben és időben az ufókra.
További részletek az Ufómagazinban…
Takács Szabina: A Galaktikus Föderáció
2020. december 2-án szenzációs bejelentés történt, mely alapesetben fel kellett volna, hogy rázza az embereket. Történt ugyanis, hogy az izraeli védelmi minisztérium űrkutatással foglalkozó részlegének egykori vezetője, Haim Eshed azt nyilatkozta az izraeli Yediot Aharonot újságnak, hogy az Egyesült Államok és közel-keleti szövetségese, Izrael már felvette a kapcsolatot a Galaktikus Föderációval, és évtizedek óta szorosan együttműködnek a különböző Földön kívüli fajokkal.
További részletek az Ufómagazinban…
Schuminszky Nándor: A V–2-től az első űrrepülésig
Idén lesz 60 éve, hogy Gagarin Föld körüli útjára indult, a világon elsőként 1961. április 12-én. Ez alkalomból az Ufómagazin olvasói egy exkluzív sorozat keretében megismerkedhetnek az űrrepülés történetével, az űrverseny korszakával, mely a szovjet Szputnyik műhold pályára állításával kezdődött 1957-ben, bár az alapjául szolgáló katonai célú rakétafejlesztés már a második világháború végén megindult.
Aki egy teljes űrrepülés-történeti katalógusra vágyik, az hónapról hónapra kiemelheti, és összegyűjtheti ezeket az oldalakat.
További részletek az Ufómagazinban…
Knoll Gyula: A fénylények birodalmában
A fénylények világát is megjárt dr. J. J. Hurtak professzor – aki egyben az amerikai Jövőtudományok Akadémiájának alapítója – előadásaiban sajátos jövőképet vázol fel. A régészet, a vallások, az ufológia és az idegen civilizációk tudományos kutatásainak legújabb eredményeit tárja az olvasók elé.
További részletek az Ufómagazinban…
Novák Péter: Antigravitációs térhajtómű
Az antigravitációval a tudományos-fantasztikus irodalom foglalkozik, a dogmatikus fizikusok körében tiltott téma. Nem csoda, hiszen a CERN részecskegyorsítóba beleölték tíz éven keresztül Európa összes fejlesztési forrását, mégsem sikerült protonok ütköztetésével megismerni az isteni részecskét. Márpedig ennek ismerete nélkül az antigravitáció sem érthető meg.
További részletek az Ufómagazinban…
Földeák Iván: Szellemes tipológia
Se szeri, se száma a paranormális jelenségeknek, melyek többnyire megkeserítik életünket, ritkábban derűsebb perceket szereznek. Aztán valamelyik változatot megtapasztalva a legtöbb ember vállat von. Van fontosabb dolga is, és éli tovább megszokott és kissé unalmas, hétköznapi életét – a következő jelenésig. Míg végül beadják a derekukat, és maguk is hisznek benne.
További részletek az Ufómagazinban…
Arany László: Halászlé vacsorára?
Ez év februárjában már meg is érkeznek a tavaly nyáron felbocsátott űrszondák bolygószomszédunk felszínére, valamint – várhatóan – néhányuk Mars körüli pályáról fogja kutatni a légkört, az időjárást és a felszínt. A kutatási program fontos elemét teszi ki az élet egykori nyomainak keresése, illetve a majdani űrhajósok számára megfelelő leszállási hely kijelölése. Ismerkedjünk meg ezúttal néhány lénnyel, tehát nem koponyával, nem fosszíliával, nem az egykori élet nyomaival, hanem élő (!) lénnyel.
További részletek az Ufómagazinban…
A teljes cikkeket az Ufómagazin 2021. februári számában olvashatják!