Leírás
Nemere István: Új ufóelmélet
Nemrégen érdekes könyv jelent meg Spanyolországban. Egy ottani író-újságíró, José Antonio Caravaca az egész ufókérdéskörnek annyira új megközelítését tette közzé, amelyhez foghatóval eddig nem találkoztunk az ufológiai
szakirodalomban. Az író Distorsion: una teoria explicativa című művében meglepő dolgokat állít, amelyek érthető
módon ébresztettek vitát, sőt meghökkenést. Mindenesetre Caravaca leszámol azzal a sokak által hangoztatott hiedelemmel, hogy spanyol földön csak az űrkorszak, az űrhajózás kezdetével jelent meg az „ufómítosz”, hisz tudjuk, szerte a világban régen, sőt nagyon régen, még az emberi társadalmak kialakulása előtt is látták ezeket a furcsa jelenségeket.
További részletek az Ufómagazinban…
Falvai Róbert: Radioaktív romok
Leggyakrabban az indiai szent könyvekben, a Védákban emlegetik a sok-sok ezer esztendővel ezelőtt történt „idegenek háborúit”. Amikor bizonyos Földön kívüli lények vívtak egymással pusztító háborúkat, a harci eszközeik pedig nagyon hasonlítottak a mi mai hipermodern fegyvereinkhez, vagy esetleg még felül is múlták azokat…
További részletek az Ufómagazinban…
Viszkok András: Időkiesés
Az eltérített személyek gyakran említést tesznek arról, hogy amikor idegen lényekkel találkoznak, egy- vagy kétórányi idő nyomtalanul eltűnik az életükből. Az olyan beszámolók már ritkábbak, ahol az érintettek ennél hosszabb idővel nem tudnak elszámolni. Pedig van rá példa.
További részletek az Ufómagazinban…
Tóth László: Monori szellemhajó
G. Tiborné és férje Monorierdőn laktak 1989 augusztusában, kétutcányira a négyes főúttól. Aznap éjjel hajnali két órakor a férj a mosdóból visszaindult lefeküdni a hálószobába, amikor kinézve az előszobaablakon észrevett egy északról dél felé lassan repülő, csuklós buszra hasonlító, szivar alakú szerkezetet. Megdöbbenéséből felocsúdva felkeltette a nejét, és már ketten nézték tovább az eseményeket.
További részletek az Ufómagazinban…
Knoll Gyula: Gonoszak és gyógyítók
Szinte minden, amit a szürkékről tudunk, olyan emberektől származik, akiket elraboltak. Ezeknek az információknak egy része hipnózis során tárult fel, de nagy részük tényleges emlék. Phil Schneider kutató több mint 50 különböző típusú idegenről számol be, és katalógusba sorolta az elrablási forgatókönyveket. 1980 óta a szürkék a leggyakoribbak. Szürkék szinte az összes többi fajjal együtt dolgoztak már. Általában ők azok a lények, akik végrehajtják a tényleges elrablást, és áldozataikat olyan helyekre szállítják, ahol más típusú idegenek teszteket végeznek és interjúkat készítenek velük.
További részletek az Ufómagazinban…
Jim Sparks: Eltérítők és eltérítettek
Írásomban olyan, velem megesett különös esetekről és paranormális hatásokról lesz szó, amelyeket a földönkívüliek
és köztem létesült kapcsolat egyenes következményeként tartok számon. Fontosnak tartom megosztani ezeket önökkel, mivel ez a háttérismeret segít értelmezni a Földön kívüli kultúrával és technológiával kapcsolatos furcsaságokat.
További részletek az Ufómagazinban…
Földeák Iván: A hídverő ördög
„Az ördög bújt beléd, hogy nem lehet ma veled bírni!” – feddi a szülő csíntalan gyermekét. „Az ördög vigye el!” – korholjuk magunkat, ha valami nem sikerült. Ám aligha van róla fogalmunk, hogy az ördög, a Sátán hányféle formában jelenik meg életünkben. Hol is találkozhatunk a Sátánnal, az ördöggel?
További részletek az Ufómagazinban…
Kisfaludy György: A végtelen energia
A szaporodó emberiség igen sok korlátba fog ütközni. Elsőnek az energia-előállítás az, ami nagy akadályokat fog támasztani. A működő és továbbfejleszthető megoldások régóta megvannak már, de a kapzsiság, az önzés és az elvakultság, meg a dacos fanatizmus nem engedik ezeket közkinccsé tenni. Számtalanszor volt téma a térenergia,
de igazából az emberiség azt sem tudja, mi a téridő, és miért nevezhetjük ezt térenergiának.
További részletek az Ufómagazinban…
Nemere István: A Glastonbury rejtélyek
Anglia egyik szent helye a régi Benedek-rendi kolostor, Glastonbury. Az ottaniak számára legalább olyan fontos és titokzatos, mint Stonehenge. Egy legenda szerint annak idején Arimateai József – aki segített eltemetni Krisztust – érkezett ide, és csodát tett. Ez lett Anglia első keresztény települése, ahol a mocsarak között, nehezen megközelíthető helyen felépült a kolostor, amelynek romjai máig láthatóak. Naponta zarándokolnak ide a délangliai dombvidékre különféle pogány és keresztény kultuszok hívei, gyógyító helynek is tartják. Állítólag itt őrizték a Szent Grált, az edényt, amelyben Jézus vérét felfogták. Arimateai Józsefet is itt temették el, de sírja (még) nem került elő. Glastonbury sokak szerint a kelta paradicsom, Avalon színhelye is. Ma a szigeteken ez a New Age „fővárosa”.
További részletek az Ufómagazinban…
Knoll Gyula: A lélek leszületése
Itt, a földi létünkben úgy kezdjük a tapasztalást, hogy a leszületés pillanatában mindent elfelejtünk. Elfeledjük azt, hogy kik vagyunk, honnan jöttünk, nem emlékszünk arra sem, hogy azért szakadt ki egy kicsiny lélekrészünk az egységből, a mindenségből, hogy a sűrű anyagi világban megtapasztalja önmagát. Minden tudást, emléket kitörölve úgy érkezünk meg a földi létbe, hogy csupán egy üres rajzlap áll előttünk.
További részletek az Ufómagazinban…
Arany László: Meddig tagadható még a marsi élet?
Ha valaki nyomon követi a NASA és a Szovjetunió (majd Oroszország) taktikáját a Mars viszonyaival kapcsolatban, elég sok érdekességre lelhet. Manapság a két tábor közül lényegében csupán a NASA hallatja a hangját, a Marshoz különböző űreszközöket eljuttató további űrszervezetek mélyen hallgatnak, miként az oroszok is. Vajon miért?
További részletek az Ufómagazinban…
Máté István: Katonai robotszörny
Óriási a verseny a robotika világában. A világ vezető hatalmai nagy potenciált látnak benne, főleg katonai hasznosításban, de már van olyan amerikai város is, ahol rendőri járőrözésre, bombakeresésre használják. Nem csoda, ha Kína is felzárkózott a fejlesztésben. Kijött a világ eddigi legnagyobb négylábú robotjával, amely katonai és polgári
feladatokra egyaránt képes. A Boston Dynamics több mint egy évtizeddel ezelőtt jelentkezett a Big-Dog robottal, most pedig Kína is előállt a saját verziójával. A kínai központi televízióban bemutatott új jakrobot olyan, mint egy gólem, 160
kilós teher cipelésére képes.
További részletek az Ufómagazinban…